Başlangıç İçin En İyi Piyano Markaları ve Tavsiyeleri

Piyano 1700’lü yıllardan günümüze kadar önemini hiç kaybetmeyen ve müzik eserlerinin insanlığa kazandırılmasında önemli yeri olan bir enstrümandır. Klasik ve şık bir görünüme sahip olan piyano sesiyle de kalpleri fetheder. En iyi piyano markaları tarafından titizlikle üretilen en iyi piyano modellerine yer verdiğimiz piyano tavsiye listemizde başlangıç için en iyi piyano alternatiflerine ulaşabilirsiniz.

En İyi Piyano Öneri Listesi

Piyano çalmaya yeni başlayacak kişiler başlangıç için piyano seçiminde zorlanabilirler. Piyano markaları başlangıç aşamasındaki kişilere özel piyanolar üretirler. En iyi piyano markası modellerine yer verdiğimiz yeni başlayanlar için piyano önerisi listemizde kendiniz için en uygun modelleri bulabilirsiniz.

SıraMarkaPuan
1Casio AP-47010/10
2Yamaha P-12510/10
3Kawai KDP120R10/10
4Roland FP-1010/9.9
5Kurzweil KA130SR10/10
6Yamaha P-4510/9.9
7Roland Go: PIANO 8810/9.8
8Korg B2N10/9.9
En İyi Piyano Öneri Listesi

En İyi Piyano Tavsiyeleri

Piyano çalmaya başlamak için başlangıç piyanosu almak istiyorsanız öncelikle çeşitli piyano markası ve modellerine yer verdiğimiz başlangıç için piyano tavsiyesi listemize göz atmanızı öneriyoruz.

Casio AP-470

Casio AP-470
Amazon Fiyatını Öğren! n11 Fiyatını Öğren!

Dijital piyano tavsiyesi listelerinin değişmez isimlerinden Casio AP-470’te daha uzun örnekleme süresi ile gelişmiş dalga biçimli veri kalitesi elde etmek için yüklü bellek kapasitesi daha fazla tutulmuştur. Güçlü ve zengin yansıtmalı performanslar için harika bir seçimdir. 88 tuşla deri, zengin bir rezonansa sahip olmak için tasarlanmış tel rezonansı rezonatörü kullanılmıştır. Tuşa vurulma kuvvetine bağlı olarak yumuşak ve hafif tonlardan güçlü tonlara kadar, kuyruklu piyanonun ses aralığını üretebilmektedir.

Yamaha P-125

Yamaha P-125
Amazon Fiyatını Öğren! n11 Fiyatını Öğren!

Yeni başlayanlar için piyano tavsiyesi ve dijital piyano önerisi listelerinde görmeye alışık olduğumuz Yamaha P-125 kompakt bir dijital piyano olarak performansını kullanıcı dostu minimalist tasarımla birleştirir. Kolayca taşınabildiği için her an her yerde piyano çalma keyfi sağlar. Dinamik, yüksek kaliteli sesi ve doğal piyano dokunuş tepkisini şık ve zarif tasarımıyla birleştirir.

Kullanıcı erişilebilirliği göz önünde bulundurularak oluşturulan tasarımında her bir unsur müziğe ve performansa yardımcı olmaya odaklanarak tasarlanmıştır. En iyi piyano markaları arasında yeri garanti olan Yamaha’nın P-125 modeli yeni “masa EQ” özelliğiyle optimum akustiği koruma noktasında müzisyenin en büyük yardımcısı haline gelir. Maksimum 192 nota polifonisine sahip Pure CF ses motoru sayesinde olağanüstü gerçekçi bir ses tonu verir. Daha fazla sesin ve metronomun yanı sıra 20 yerleşik ritim alternatifi vardır.

Kawai KDP120R

Kawai KDP120R
Amazon Fiyatını Öğren! n11 Fiyatını Öğren!

En iyi piyano markası denilince ilk akla gelen isimlerden biri Kawai’dir. Kawai KDP120R markanın öne çıkan dijital piyano serilerindendir. Responsive Hammer Compact II klavye aksiyonu, 88 tuşlu Shigeru Kawai SK-EX Grand piyanoya ait örnek sesler ile Bluetooth® ve USB bağlantısı ile PianoRemote ve PiaBookPlayer gibi uygulamalara erişim gibi çeşitli avantajlar sıralanabilir. 

Kawai KDP120R’nin klavye mekanizması dijital bir piyanonun, akustik bir Grand piyanonun ayırt edici dokunuşuna sahip olması için geliştirilmiştir. Yaysız teknolojisi ve dayanıklı yapısıyla doğal, pürüzsüz ve son derece klasik bir akustik piyano çalma deneyimi sunar. Klavye mekanizmasında çalma aralığına uygun, derecelendirilmiş farklı çekiç ağırlıkları bulunur. Bu sayede hassas tuşe kontrolünü korur ve yüksek tuşeli pasajlarda istikrarı sağlar.

Piyano tavsiye listelerinin en çok tercih edilen isimlerinden Kawai KDP120R geliştirilmiş gerçeklik için üçlü sensör sistemini kullanır. Eklenmiş üçüncü sensör, aynı tuşa basılınca tuş duyarlılığını artırır ve tek bir notayı bir önceki nota kaybedilmeden kademeli olarak katmanlı hale getirir.

Roland FP-10

Roland FP-10
Amazon Fiyatını Öğren! n11 Fiyatını Öğren!

Dijital piyano tavsiye listelerinin en popüler başlangıç piyanosu modellerinden biri Roland FP-10’dur. Roland’ın ünlü FP piyano serisinin en son giriş seviyesi modelidir. Taşınabilir ve yerden tasarruf sağlar. Bluetooth, bağlantı ve güçlü dahili özellikleri vardır. 

Piyano öneri listelerinde sıklıkla karşılaşılan Roland FP-10 Roland’ın ünlü SuperNATURAL piyano ses motorundan zengin ve duyarlı tonları ile ön plandadır. Kompakt bir yapıda 88-tuş çekiç mekanizmalıdır. PHA-4 Standart klavyesi maksimum ifade için otantik piyano dokunuşu sağlamaktadır. Kulaklık çıkışı ve sssiz klavye çalışmasıyla hiç kimseyi rahatsız etmeden istenilen zaman çalma imkanı sağlar. 

Roland Piano Partner 2 uygulaması, akıllı telefonundan uygun sesleri seçmeye, metronom ayarlamaya ve daha pek çok şeye imkan sağlar. Twin Piyano modu, aynı oktav aralıklarında öğrenci ve öğretmenin yan yana çalmasına izin veren, dersler için ideal bir başlangıç piyanosudur.

Kurzweil KA130SR

Kurzweil KA130SR
Amazon Fiyatını Öğren! n11 Fiyatını Öğren!

Dijital piyano önerisi olarak uzmanların sıklıkla paylaştığı Kurzweil KA130SR 88 RGTA teknolojisine sahip tam performanslı akustik piyano çekiç sistemiyle çalışır. Gerçekçi, etkin ve olağanüstü tuş hassasiyeti sunar. Altı farklı hassasiyet tercihin göre ayarlama yapılabilir. 30 W dahili stereo ses sistemi vardır. Öğrenme modu pratik yapmak için en uygun şarkıları seçmeye yardımcı olma ve ilerlemeyi görmek için performansları kaydetme özelliğiyle başlangıç için en iyi piyano modellerinden biri olarak kabul edilir.

Yamaha P-45

Yamaha P-45
Amazon Fiyatını Öğren! n11 Fiyatını Öğren!

Piyano önerileri listemizin sıradaki ismi Yamaha P-45’te Yamaha’nın pek çok farklı dijital piyanosunda da kullanılan dereceli çekiç aksiyonlu tuş sistemini kullanmaktadır. Dereceli olarak bas seslerden tiz seslere doğru değişken ağırlıklara sahiptir. Gerçek piyanoda olduğu gibi tiz seslerden bas seslere doğru daha ağır bir tuşeyle çalmayı sağlar. Siyah tuşları mat ve beyaz tuşları parlak kaplama ile şık bir görünüme sahiptir.

Dijital piyano önerisi listelerinde en çok beğenilen modellerden Yamaha P-45’te geliştirilmiş AWM sentetik ses işlemcisi bulunur. Yeni yapılan geliştirmeler sonucunda daha bir piyano sesine kavuşmuştur. Kompakt ve hafif tasarımıyla kolayca taşınır. 30 cm’den daha az derinliğe sahip ince ve stil sahibi bir tasarımı vardır. Çok dar alanlarda da rahatlıkla kullanılabilir. Birçok ayarını ve özelliğini yalnızca tek bir düğmeyle yapmak mümkündür.

Roland Go: PIANO 88

Roland Go: PIANO 88
Amazon Fiyatını Öğren! n11 Fiyatını Öğren!

Dijital piyano önerisi almak isteyenlere en çok tavsiye edilen modellerden biri Roland Go: PIANO 88’dir. 88 nota boyutu sayesinde tam boyutlu bir klavye doğru teknik geliştirmeye yardımcı olur. Hem taşınabilirlik hem performans ihtiyacını karşılar. Yüksek kalitedeki Bluetooth’unda akıllı telefonlara bağlanan hoparlörleri vardır. 

Piyano öneri listelerinin popüler isimlerinden Roland Go: PIANO 88 kompakt, taşınabilir ve uygun fiyatlı bir cihazda birinci sınıf piyano performansı sağlar. 88 tuşlu klavyesi tam boyutlu tuşlara ve eşit aralıklara sahiptir. Pil gücü ve Bluetooth bağlantısıyla tamamen kablosuz çalışabilir. Metronom, twin piyano ve transpoze ile günlük egzersiz rutinlerini destekler. Müzik kitaplığından şarkılara erişmek ya da ücretsiz çevrimiçi dersler denemek mümkündür.

Korg B2N

Korg B2N
Amazon Fiyatını Öğren!

Başlangıç için en iyi piyano modellerinden biri olarak kabul edilen Korg B2N’nin hafif bir dokunmatik klavyesi vardır. Hızlı tepki veren, 88 tuşlu ve hafif dokunuşlu klavye müzisyenler için dijital piyano önerisi olarak sıklıkla paylaşılır. Korg B2N’nin yeni geliştirilmiş NY (Natural Touch) klavyesi uzun kayıt oturumlarında dahi yormayan harika bir tuş vuruşu hissi sağlar. Alt oktavlarda daha ağır hareket ve üst oktavlarda daha hafif bir hisle akustik bir dokunuş verir. 

B2 dijital piyanolarla aynı işlevi sağlamasına karşın yeni başlayanlara yönelik daha hafif dokunuşlu, kademeli klavyesi ve daha taşınabilir bir ünitede olmasıyla ön plandadır. Korg B2N özellikle Çocuklar için başlangıç piyanosu olarak ideal bir modeldir. Tıpkı aynı yüksek kaliteli ‘İtalyan’ ve ‘Alman’ piyano örneklerini sunan Korg B2N akustik piyano gibi yarı pedal çevirmeyi desteklemekle birlikte bundan faydalanmak için Korg’un isteğe bağlı PU-2 damper pedal ünitesine ihtiyaç duyulur.

Yorum yapın