Bağırsak Sağlığı İçin En İyi Probiyotik Markası Önerileri

Son yıllarda giderek daha fazla ön plana çıkan gıda takviyelerinden biri probiyotik takviyelerdir. “En iyi probiyotik hangisi?” sorusunun merak edilmesine neden olan probiyotik takviyeler, bağırsak mikroflorasında bulunan yararlı bakterilerin üstünlüğünü destekleme amacıyla üretilirler. En iyi probiyotik markası olarak anılan isimlerin ürettiği en iyi probiyotik takviyeleri sayesinde sağlam bir bağışıklık sistemine sahip olmak mümkündür.

Sindirimi Düzenleyen En İyi Probiyotik Markası Tavsiye Listesi

Sağlık açısından çok önemli olan ve sindirim sisteminin düzenlenmesinde büyük rol oynayan probiyotikler doğal besinlerden alınabilir ya da en iyi probiyotik takviyesi çeşitlerine yer verdiğimiz en iyi probiyotik ilaç takviyeleri ile temin edilebilir. Probiyotik önerileri listemizde sizler için vitamin ve mineral oranı en yüksek, en etkili probiyotik takviyesi seçeneklerine yer verdik.

Bağırsak Mikrobiyatası İçin Faydalı Probiyotik Markası Tavsiyeleri

Probiyotik öneri listemizde yer alan seçenekleri inceleyerek siz de ihtiyacınız olan takviyeyi seçebilir, bağırsak sağlığınızı iyileştirecek adımları atabilirsiniz.

NBL Probiotic Gold

NBL Probiotic Gold
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Probiyotik tavsiyesi listemizdeki isimlerden NBL Probiotic Gold yetişkinlerin kullanımına yönelik olarak tasarlanmış bir gıda takviyesidir. Formülünde probiyotik mikroorganizma, lif ve bazı vitaminler bulunur. Probiyotikler özellikle sindirim sistemi sağlığının iyileştirilmesinde etkili bir rol üstlenir. 

Probiyotik takviyeleriyle zenginleştirilmiş gıdalar tüketildiğinde ülseratif kolit ve Crohn hastalığı gibi hastalıklar başta olmak üzere enflamatuar bağırsak hastalıklarından korunmak mümkün olabilir. Genellikle antibiyotik tedavisinin ardından ortaya çıkan zayıf bağırsak bakterilerinin çeşitliliğini yeniden inşa etmek için probiyotikler kullanılabilir.

Probiyotik tablet tavsiye listelerinin en çok tercih edilen ürünlerinden NBL Probiotic Gold kullanılarak antibiyotiklerin vücuttaki etkinliğinin artırılması ve vücuttaki bakterilerin antibiyotiklere dirençli hale getirilmesi mümkündür.

Bactoblis Oral Probiyotik

Bactoblis Oral Probiyotik
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi probiyotik denilince akla gelen ilk isimlerden Bactoblis Oral Probiyotik ağız ve boğaz probiyotiği, ağız mikroflorasını destekleme amacıyla kullanılır. Alerjik ve boğaz enfesiyonuna karşı direnci düşük olan kişiler tarafından kullanıldığında optimum fayda sağlar. 

Ağız forasını dengelemek; enfeksiyona neden olabilecek bakterilerin ağız, boğaz ve solunum yolu mukozasına tutunmasını önlemek söz konusu olabilir. 4 yaş ve üzeri çocukların ve yetişkinlerin günde 1 kez ve 1 tablet kullanımı tavsiye edilir. Akşam yatmadan önce dişlerin fırçalanmasından sonra ağızda tamamen eriyene kadar emilerek tüketilmesi önerilir. En az 2 saat boyunca herhangi bir şey yenilip içilmemesi ağızda kolonizasyonun tam olarak sağlanması için önemlidir.

Alflorex Symbıosys Probiyotik

Alflorex Symbıosys Probiyotik
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi probiyotik takviyesi seçeneklerinden birini satın almak istiyorsanız probiyotik önerileri listemizdeki alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Alflorex Symbıosys Probiyotik içerisinde yer alan probiyotik mikroorganizmalar sayesinde sindirim sistemini düzenler ve bağışıklık sistemini destekler. Gluten, laktoz, süt ürünleri ve koruyucular içermez. Diyet yapan ve laktoz alerjisi bulunan kişiler tarafından kullanılabilir.

Alflorex Symbıosys Probiyotik tahriş olmuş bağırsağa bağlanır, rahatlatıcı ve güçlendirici bir tabaka oluşturur. Bu sayede bağırsak duvarındaki bozulmayı azaltır, irritabl bağırsak sendromunun tipik sendromlarıyla etkili bir şekilde mücadele eder.

Alflorex Symbıosys Probiyotik’in her kapsülünde 1 milyar Bifidobacterium infantis bulunmakta olup düzenli olarak kullanılmalıdır. En az 4 hafta boyunca günde 1 kapsül olarak kullanılması önerilir.

NBL Probiotic Optima

NBL Probiotic Optima
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Probiyotik tavsiyesi listemizin sıradaki ismi NBL Probiotic Optima, 6 farklı probiyotik mikroorganizma içeren çiğneme tabletleri formunda sunulur. Özellikle tablet yutmakta zorlanan ya da flankton tüketmeyi sevmeyenler için önemli bir kullanım kolaylığı sağlar. Her bir çiğneme tabletinin içerisinde 1.5 milyar aktif mikroorganizma ve lifin yanı sıra C vitamini vardır. Yemeklerden önce ya da sonra 1 bardak suyla tüketilmesi tavsiye edilir. 

Velavit V-Probiotics Enzymes

Velavit V-Probiotics Enzymes
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Probiyotik önerileri olarak sık paylaşılan isimlerden Velavit V-Probiotics Enzymes diğer probiyotik takviyelerden farklı olmak üzere 5 farklı enzim içerir. Sindirime yardımcı olan enzimleri de içeren probiyotik takviyede 14 farklı probiyotik türü bulunur. İçinde ekstra olarak yer alan enzimler, inulin, bromelain ve zencefille zenginlştirilmiş yenilikçi formülasyonu sayesinde etkili bir probiyotik desteği sağlar. Her kapsülünde 10 milyar aktif probiyotik bakteri vardır. Yemek zamanı günde 1 kapsül kullanılması önerilir.

NBL Probiotic Travel

NBL Probiotic Travel
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi probiyotik markası listelerinin değişmez isimlerinden NBL Probiotic Travel probiyotik ve prebiyotik mikroorganizma içermektedir. Çift kaplama teknolojisiyle üretilen NBL Probiotic Travel’ın 1. katmanı peptid ve 2. katmanı polisakkaritten meydana gelir. Probiyotik mikroorganizmalar sindirim sistemini düzenleme ve bağışıklık sistemini destekleme özelliğine sahiptir. Aşırı tüketilmesi durumunda laksatif etki meydana gelebilir. Takviye edici bir gıda olduğundan normal beslenmenin yerine geçmesi, hastalıkların önlenmesi ya da tedavi edilmesi amacıyla kullanılması söz konusu değildir.

Seyahatlerde kolayca taşınabilmesi ve kolay kullanılabilmesi için kapsül şeklinde üretilen NBL Probiotic Travel, 5 farklı probiyotik çeşidi içerir. Her kapsülde 2.3 milyar aktif probiyotik bakteri yer aldığı gibi liflerle de zenginleştirilmiş formülü vardır.

Solgar Advanced Multi-Billion Dophilus

Solgar Advanced Multi-Billion Dophilus
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi probiyotik takviyesi listelerinin en popüler isimlerinden Solgar Advanced Multi-Billion Dophilus tek bir kapsülünde 5 milyar canlı probiyotik bakteri içermekte olup bileşenleri arasında yer alan probiyotikler bağışıklık sistemini desteklediği gibi sindirim sisteminin düzenlenmesine de yardımcı olur.

Solgar gıda takviyeleri söz konusu olduğunda Amerika’nın önde gelen markalarından biri olarak kabul edilir. Tamamen bitkisel olan Solgar Advanced Multi-Billion Dophilus veganlar ve vejetaryenlerin kullanımına uygundur. Şeker, nişasta, buğday, maya, gluten ve süt ürünleri gibi potansiyel alerjenleri içermez. Alerjik bir yapıya sahip olan kişilerin ilk tercihlerinden biridir. Her iki kapsülünde 10 milyar aktif probiyotik mikroorganizma içeren Solgar Advanced Multi-Billion Dophilus’un sabah ve akşam olmak kaydıyla günde 2 kapsül olarak kullanılması önerilir. 

NBL Probiotic Drop

NBL Probiotic Drop
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Gıda takviyeleri denildiğinde çoğu kişinin aklına genellikle yetişkinlerin ihtiyaçları gelse de yalnızca yetişkinler bu destekleyicilere ihtiyaç duymaz. Doğumdan itibaren bebeklerin de bağışıklık sistemlerinin şekillenmesi sürecinde vitamin, mineral ve probiyotikler gibi çeşitli takviyelere gereksinimi vardır. 

NBL Probiotic Drop bebeklerin ve çocukların kullanımına yönelik olarak özel üretilmiştir. 500 milyon aktif organizma içeren probiyotik takviye damla formunda olduğu için yemeklere kolayca eklenir, homojen bir şekilde karışır. Çocuklar içn kapsül ya da şase formuna göre daha kolay tüketilebilir olması önemli bir avantajdır. Sabah veya akşam olmak kaydıyla günde 6 damla ve yemekle birlikte tüketilmesi önerilir.

Enterogermina Kids Probiyotik

Enterogermina Kids Probiyotik
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

Probiyotik tavsiyesi listemizdeki özel üzrünlerden bir diğeri Enterogermina Kids Probiyotik’tir. 5 ml’lik flakonlar halinde sunulan Enterogermina Kids Probiyotik’in her flakonunun içerisinde 2 milyar canlı mikroorganizma bulunur. 2 ila 10 yaş aralığındaki çocukların kullanımı için önerilen Enterogermina Kids Probiyotik açıldıktan sonra hızlı bir şekilde tüketilmelidir. Önerilen yemeklerden önce ya da sonra tüketmektir.

Wellcare Provim Probiyotik

Wellcare Provim Probiyotik
N11 Fiyatını Öğren! Amazon Fiyatını Öğren!

En iyi probiyotik seçeneklerinden biri olan Wellcare Provim Probiyotik kullanıcıların en çok tavsiye ettiği gıda takviyelerinden biridir. Wellcare Provim Probiyotik kapsül şeklinde kullanılan bir üründür. İlk kullanımdan sonra ve düzenli kulanımlarda muadillerine göre çok daha fazla etki sağlar. İçeriğinde bol miktarda dost mikroorganizma bulunur. Bu sayede bağışıklığı güçlendirme etkisi sağlar. Aynı zamanda dışarıdan gelen hastalıklara karşı koruma görevini üstlenir.

Yorum yapın