Adac Testinden Geçen En İyi Oto Koltuğu Tavsiyeleri

Bebek sahibi olmak sağlıkları, beslenmeleri ve güvenlikleri hakkında her an endişelenmeyi de beraberinde getiren bir durumdur. Bu nedenle ebeveynler bebeklerine her zaman için en iyi koşulları sağlamayı isterler. Bu kapsamda en iyi bebek oto koltuğu hangisi ve Türkiye’nin en iyi oto koltuğu markası diye merak eden ebeveynlerin sayısı bir hayli fazladır. Adac testinden geçen oto koltukları bebeklerine en iyi oto koltuğu seçimi yapmak isteyen ebeveynlerin ilk tercihidir.

Adac Testi Geçen Oto Koltukları Önerileri

Isofix bebeklerin ve çocukların otomobil koltuklarına güvenli bir şekilde bağlanmasını sağlar. Bu nedenle ebeveynlerin çoğu Adac testinden geçen isofixli oto koltuklarını tercih eder.

SıraMarkaPuan
1Inglesina Newton ISOFIX10/10
2Britax-Römer Baby Safe I-Size10/9.9
3Chicco Seat 4 Fix Air10/9.8
4Joie Every Stage ISOFIX10/10
5BeSafe Izi Comfort X310/9.7
6Maxi-Cosi CabrioFix10/9.9
7Ferrari I-Max ISOFIX10/9.8
8Roomeye Explore10/9.9
En İyi Oto Koltuğu Önerileri

En İyi Oto Koltuğu Önerileri

Bebeklerinizin konforunu ve güvenliğini sağlayacak en iyi bebek oto koltuğu modellerine yer verdiğimiz bebek oto koltuğu tavsiye listemizin size faydalı olmasını umuyoruz.

Inglesina Newton ISOFIX

Inglesina Newton ISOFIX
Amazon Fiyatını Öğren! N11 Fiyatını Öğren!

Bebek koltuğu tavsiye listemizin en beğenilen modelleri arasında ilk sıralarda gelen Inglesina Newton ISOFIX çocuk gelişimine uygun olarak uzun süre kullanılabilir. Geniş sünger katmanlı Inglesina Newton ISOFIX tek elle 4 farklı konuma ayarlanarak konforlu bir şekilde kullanılabilir.

Adac testi geçen oto koltukları arasında yer alan Inglesina Newton ISOFIX’te lateral darbe olması halinde enerji emilimini artırmaya yönelik Side Head Protection teknolojisine sahiptir. ISOFIX bağlantıları sayesinde kolayca kurulabilir.

Inglesina Newton ISOFIX’te 5 kademeli kemerle ISOFIX ve Top Tether bağlantıları kullanılarak 9 kg’dan 18 kg’a kadar sürüş yönünde kullanmak mümkündür. 

Britax-Römer Baby Safe I-Size

Britax-Römer Baby Safe I-Size
Britax-Römer Baby Safe I-Size
Amazon Fiyatını Öğren! N11 Fiyatını Öğren!

Bebek oto koltuğu tavsiye listelerinin en popüler modellerinden Britax-Römer Baby Safe I-Size’ın yeni araba koltuğu regülasyonu ECE R129 (i-Size) ile uyumlu olacak şekilde tasarlanmış bulunmaktadır. I-Size, Temmuz 2013’te yürürlüğe giren Avrupa Birliği yeni oto koltuğu güvenlik düzenlemesi ve UN R 129 güvenlik şartlarının bir parçası olarak tanımlanabilir. Olası bir kaza anında bebeğin maksimum güvenliği düşünülerek yapılmış ve uygulamaya alınmıştır. Düzenlemeyle bebekler için gelişmiş baş ve boyun koruması sağlanmıştır. Minimum 15.aya kadar arkaya dönük bağlanması ve ISOFIX kullanımı zorunludur. Ek parçasını çıkarmak ve koltuk başlığının yüksekliğini ayarlayarak çocuK büyüdükçe daha fazla alan oluşturmak mümkündür.

Araba içine kolayca sabitlemek mümkündür. Bebekler için ergonomik bir pozisyon sağlar. Tabanı 4 farklı konuma ayarlanabildiği gibi ana kucağıyla uyumludur.

Chicco Seat 4 Fix Air

Chicco Seat 4 Fix Air
Chicco Seat 4 Fix Air
Amazon Fiyatını Öğren! N11 Fiyatını Öğren!

Bebek oto koltuğu önerileri listelerinin değişmez isimlerinden Chicco Seat 4 Fix Air ECE R44/04’e göre Grup 0+/1/2/3  (0-36 kg) olarak onaylanmış bir üründür. 4 grubun bir arada olduğu Chicco Seat 4 Fix Air 10 yıldan fazla süreyle emniyeti ve konforu garantiler. 360 derece dönebilen sistemi üst düzeyde kullanım kolaylığı sağlar. Isofix sistemi sayesinde her aşamada kurulumu pratik ve güvenlidir.

Oto koltuğu tavsiye amacıyla ebeveynlerin sıklıkla paylaştığı Chicco Seat 4 Fix Air 360 derece dönebilen sisteme sahiptir. Arkaya dönük pozisyondan ileri dönük pozisyona geçirmek son derece pratiktir. 90 derece ebeveyne dönük pozisyon özelliği vardır. Kapının yanında 90 derece ebeveyne dönük pozisyonda yerleştirilebilir.

Oto koltuğu önerileri arasında en sık karşımıza çıkan modellerden Chicco Seat 4 Fix Air 18 kilograma kadar genişletilmiş arkaya dönük pozisyonda kurulabilir. Yalnızca tek tuşla içeri girebilen yan emniyet sistemi yandan çarpmalarda ekstra koruma avantajı sunar. 4 pozisyonlu yatırma özelliği bebeklerin ve çocukların konforunu sağlar. Baş desteği ayarlanabilir. Hava alan kumaşı hem yaz hem kış aylarında kullanılabilir. 

Joie Every Stage ISOFIX

Joie Every Stage ISOFIX
Joie Every Stage ISOFIX
Amazon Fiyatını Öğren! N11 Fiyatını Öğren!

Çocukları için Türkiyenin en iyi oto koltuğu markası tarafından üretilen modelleri almak isteyen ebeveynlerin karşılarına en çok çıkan ürünlerden biri Joie Every Stage ISOFIX’tir. En iyi oto koltuğu modellerinden biri olan Joie Every Stage ISOFIX doğumdan 18 kg’a kadar arkası dönük, 9 kg ila 36 kg arasında ön yüzü dönük olarak kullanılabilir. 10 farklı yükseklik kademesi tek elle ayarlanabilir. 

Geriye dönük 2 ve öne dönük 4 olmak üzere toplamda 6 kademeli yatış açısı vardır. Pelüş, hava alabilen konforlu kumaşı bebekler için ekstra rahatlığı beraberinde getirir. Oto koltuğu önerileri listelerinin en popüler modellerinden Joie Every Stage ISOFIX’in yan file saklama cepleri vardır. Yan kanatları çocuklar büyüdükçe koltuk başlığı kaldırılarak genişletilebilir. Bebek baş desteği, bebek vücut desteği ve bebek bel desteği olmak üzere 3 parçalı esnek sisteme sahiptir. Grow Together özelliğiyle birden fazla yükseklikte başlık ve kemer sistemini aynı anda ayarlamak mümkündür. Kemerlerin yeniden takılmasını gerektirmez. 

En iyi bebek koltuğu modellerinden Joie Every Stage ISOFIX’te yanlardan gelebilece darbelere karşı koruma sağlamak için yan koruma üniteleri vardır. Guard Surround Safety ™ paneller ekstra yan koruma sağlamasının yanı sıra kullanılmadığında koltuğa katlanabilmektedir. Baby Soft Omuz ve alt bölge toka kılıflı 5 noktalı emniyet kemeri bebekler için ekstra güvenlik sağlamaya yönelik olarak tasarlanmıştır.

BeSafe Izi Comfort X3

BeSafe Izi Comfort X3
BeSafe Izi Comfort X3
Amazon Fiyatını Öğren! N11 Fiyatını Öğren!

Bebek oto koltuğu önerileri arasında yer alan ve ebeveynlerin sık tercih ettiği BeSafe Izi Comfort X3 8 kademeli baş desteğine sahiptir. BeSafe Izi Comfort X3 üstün tasarımı ve destek ayağı sayesinde annelerin en çok tercih ettiği ürünlerin başında bulunur. Makinede yıkanabilme özelliğine sahip üst örtüsüyle kolay temizlik sağlayan ürün koruyucu pedleri sayesinde güvenli bir şekilde kullanılabilir.

5 noktalı kemeri sayesinde erken büyüyen çocuklar için kullanışlı bir hale gelir. 4 kademeli yatış modu bulunur. Adac testinden geçen oto koltukları içinde ebeveynlerin en çok tercih ettiği modellerden biridir.

Maxi-Cosi CabrioFix

Maxi-Cosi CabrioFix
Maxi-Cosi CabrioFix
Amazon Fiyatını Öğren! N11 Fiyatını Öğren!

Oto koltuğu önerileri listelerinin en çok tavsiye edilen isimlerinden Maxi-Cosi CabrioFix kanıtlanmış güvenlik özelliklerine sahiptir. FamilyFix ve EasyFix baza üniteleriyle birlikte mükemmel test sonuçları almıştır. Bebekler için konforlu bir uyum sağlayan Maxi-Cosi CabrioFix’in kemeri tek hareketle ayarlanabilir. Daha küçük bebekler için kafa çevreleyici ekstra yastık, entegre tente ve kemer dolguları bulunur. Tüm Maxi-Cosi ve Quinny bebek arabaları ile pusetlere uyumlu olmasının yanı sıra size pratik ve şık bir seyahat sistemi sunmasıyla da beğenileri üzerinde toplar.

Ferrari I-Max ISOFIX

Ferrari I-Max ISOFIX
Ferrari I-Max ISOFIX
Amazon Fiyatını Öğren! N11 Fiyatını Öğren!

En iyi oto koltuğu önerileri listemizin sıradaki ismi Ferrari I-Max ISOFIX aracın şasesine doğrudan bağlantı ile güvenli ve kolay bir şekilde monte edilebilir. ISOFIX olmayan araçlarda emniyet kemeri ile standart bağlantı yapılması mümkündür. 3 kademeli kafa koruma bölümü vardır. Gelişmiş yan koruması bulunan Ferrari I-Max ISOFIX’in ayarlanabilir 3 nokta merkezi emniyet kemeri bulunur.

Oto koltuğu tavsiye listelerinin popüler isimlerinden Ferrari I-Max ISOFIX’in özel “Kemer açık!” İkaz alarmı bulunur. Kemer koruyucu ve göğüs kafesinde meydana gelen basıncı dağıtan şok emiciler vardır. Hi-tech kumaş kılıf yanmaya dayanıklı, çıkarılıp yıkanabilen bir yapıdadır.

Roomeye Explore

Roomeye Explore
Roomeye Explore
Amazon Fiyatını Öğren! N11 Fiyatını Öğren!

Bebek oto koltuğu tavsiye listemizin uygun fiyatlı oto koltuğu modellerinden Roomeye Explore yüksekliği ayarlanabilen kafa desteği, ISOFIX bağlantısı, teleskopik ön ayak desteği ve ISOFIX baza gibi çeşitli özelliklere sahiptir. Olası darbelere ve kazalara karşı bebekleri en etkili şekilde korur.

Yorum yapın